Byg til Vækst

Sammen med de fynske jobcentre, bygherrer, fagbevægelsen og Dansk Byggeri  får vi ledige fynboer i beskæftigelse i byggebranchen.

Kontakt os

Adresse
Lumbyvej 11, 5000 Odense C


Susanne Toftager
sekretariatschef

susanne@bygtilvaekst.dk
Tlf. 5121 2328


Hanne Heebøll
Projektleder

Hahee@bygtilvaekst.dk
Tlf. 2325 1867

Mikkel West
Kommunikationskonsulent

Mikkel@bygtilvaekst.dk
Tlf. 24788714

Tovholdere

Odense Søren Skou
Soels@odense.dk
29 79 23 65

Odense Poul Philipsen
peph@odense.dk
51 77 72 45

Svendborg: Laila Jensen  Laila.jensen@svendborg.dk
21794667

Nyborg: Per Blomstrøm
pbl@nyborg.dk
23639166

Nordfyn: Danielle Nørlev  Dan@nordfynskommune.dk
40133270

Assens: Jane Hübschmann
Jahub@assens.dk
23626650

Faaborg-Midtfyn: Torben Lund Larsen Tolul@fmk.dk
72537134

Kerteminde: Bolette Løkke
Blf@kerteminde.dk
20 31 88 85

Langeland: Preben Rasmussen Prjr@langelandkommune.dk
24484758

Ærø: Morten Beck
mbe@aeroekommune.dk

Middelfart: Line Stjernholm  Line.stjernholm@middelfart.dk
8888 4969

Faktaark om byggebranchen