Kom til fyraftensmøde i Vi bygger fyn netværket

Hør, blandt andre, Vicedirektør Peter Holm, Nyt OUH give en status på processen omkring...

Vollsmose i anlægsbranchen

Byg til Vækst har fået støtte fra STAR til projekt Vollsmose i anlægsbrancen. projektets...

Tak for et godt møde i “Vi bygger fyn” netværket

Tak til alle der deltog i seneste møde i Vi bygger fyn netværket, for en...

Kom til “Vi bygger fyn” Netværksmøde

Hør om de gode resultater vi har opnået på Odeon og i Korsløkkeparken og bliv klogere på...

Relationsarbejdet i Korsløkken virker

Den store succes vi oplever i Korsløkken bunder i gode relationer til bygherre, sjak og...
























Byg til Vækst

Sammen med bygherrer, fagbevægelsen, Dansk Byggeri og de fynske jobcentre får vi ledige fynboer i beskæftigelse i byggebranchen.

Kontakt os

Adresse
Lumbyvej 11, 5000 Odense C


Susanne Toftager
sekretariatschef

susanne@bygtilvaekst.dk
Tlf. 5121 2328


Susanne Olesen
konsulent

Sol@bygtilvaekst.dk
Tlf. 2041 6511

 

Torvholdere

Odense Søren Scou
Soels@odense.dk
29 79 23 65

Svendborg: Laila Jensen  Laila.jensen@svendborg.dk
21794667

Nyborg: Dorte Nordam-Nielsen Donn@nyborg.dk
29744883

Nordfyn: Danielle Nørlev  Dan@nordfynskommune.dk
4013327

Assens: Jane Hubschmann
Jahub@assens.dk
23626650

Faaborg-Midtfyn: Torben Lund Larsen Tolul@fmk.dk
72537134

Kerteminde: Tine Steen Larsen Til@kerteminde.dk
40469302

Langeland: Preben Rasmussen Prjr@langelandkommune.dk
24484758

Ærø: Bolette Gram Søren  Bgs@aeroekommune.dk
63 52 56 85

Middelfart: Line Stjernholm  Line.stjernholm@middelfart.dk
8888 4969

Faktaark om byggebranchen