Er du ledig og vil du ind i byggebranchen

Kom til temadag om bygge- anlægsbranchen og hør om en branche, hvor mulighederne for...

Ny aftale med MJ Eriksson

Vi er glade over at kunne ingå en rammeaftale med MJ Eriksson, der gør at vi i fælleskab...

Lean construction i praksis

Hvordan trimmer de renoveringen af store almene boligprojekter, og hvilken værdi giver...

Ny aftale med Munck

På grund af de enormt gode resultater, der blev opnået på vores projekt på Odense...

Ny medarbejder i Byg til Vækst

Hanne Heebøll er tiltrådt som Byg til Vækst konsulent, og vi glæder os rigtig meget over...

Byg til Vækst

Sammen med de fynske jobcentre, bygherrer, fagbevægelsen og Dansk Byggeri  får vi ledige fynboer i beskæftigelse i byggebranchen.

Kontakt os

Adresse
Lumbyvej 11, 5000 Odense C


Susanne Toftager
sekretariatschef

susanne@bygtilvaekst.dk
Tlf. 5121 2328


Hanne Heebøll
Projektleder

Hahee@bygtilvaekst.dk
Tlf. 2325 1867

Mikkel West
Kommunikationskonsulent

Mikkel@bygtilvaekst.dk
Tlf. 28262018

CVR : 35999361
EAN : 5798006617487

Faktaark om pladsmandfunktion

Tovholdere

Odense Søren Skou
Soels@odense.dk
2979 2365

Odense Poul Philipsen
peph@odense.dk
5177 7245

Svendborg: Laila Jensen  Laila.jensen@svendborg.dk
2179 4667

Nyborg: Per Blomstrøm
pbl@nyborg.dk
2363 9166

Nordfyn: Danielle Nørlev  Dan@nordfynskommune.dk
4013 3270

Assens: Jane Hübschmann
Jahub@assens.dk
2362 6650

Faaborg-Midtfyn: Torben Lund Larsen Tolul@fmk.dk
7253 7334

Faaborg-Midtfyn: Gitte Skibelund Langeberg glang@fmk.dk
7253 7303

Kerteminde: Bolette Løkke
Blf@kerteminde.dk
2031 8885

Langeland: Preben Rasmussen Prjr@langelandkommune.dk
2448 4758

Ærø: Morten Beck
mbe@aeroekommune.dk

Middelfart: Line Stjernholm  Line.stjernholm@middelfart.dk
8888 4969

Faktaark om byggebranchen