Kom til Vi Bygger Fyn netværksmøde #9

Dansk Byggeri, IDA Fyn, Byg til Vækst og MiljøForum Fyn inviterer virksomheder til endnu...

65 % af vores snusepraktikanter kommer i selvforsørgelse

I Byg til Væksts levetid har 337 personer været igennem et snuseforløb, på en af de...

Letbaneaftale har, indtil videre, fået 33 i beskæftigelse

Det kører på skinner med at få de fynske ledige i beskæftigelse på Odense Letbane,...

Er du vores nye kollega ?

Byg til Vækst Projektleder...

Byg til Vækst

Sammen med de fynske jobcentre, bygherrer, fagbevægelsen og Dansk Byggeri  får vi ledige fynboer i beskæftigelse i byggebranchen.

Kontakt os

Adresse
Lumbyvej 11, 5000 Odense C


Susanne Toftager
sekretariatschef

susanne@bygtilvaekst.dk
Tlf. 5121 2328


Susanne Olesen
konsulent

Sol@bygtilvaekst.dk
Tlf. 2041 6511

 

Tovholdere

Odense Søren Skou
Soels@odense.dk
29 79 23 65

Odense Poul Philipsen
peph@odense.dk
51 77 72 45

Svendborg: Laila Jensen  Laila.jensen@svendborg.dk
21794667

Nyborg: Dorte Nordam-Nielsen
Donn@nyborg.dk
29744883

Nordfyn: Danielle Nørlev  Dan@nordfynskommune.dk
40133270

Assens: Jane Hubschmann
Jahub@assens.dk
23626650

Faaborg-Midtfyn: Torben Lund Larsen Tolul@fmk.dk
72537134

Kerteminde: Bolette Løkke
Blf@kerteminde.dk
40469302

Langeland: Preben Rasmussen Prjr@langelandkommune.dk
24484758

Ærø: Morten Beck
mbe@aeroekommune.dk

Middelfart: Line Stjernholm  Line.stjernholm@middelfart.dk
8888 4969

Faktaark om byggebranchen