Byg til Vækst

Byg til Vækst er en fælles Fynsk indsats hvor  vi, sammen med de fynske jobcentre, bygherrer, fagbevægelsen og DI Dansk Byggeri, får ledige fynboer i beskæftigelse i bygge- anlægsbranchen.

Det gør vi blandt andet med afsæt i FNs verdensmål 4 og 8

Kontakt os

Adresse
Lumbyvej 11, D, 1 Tv. 5000 Odense C


Susanne Toftager
Sekretariatschef

Susanne@bygtilvaekst.dk
Tlf. 5121 2328

Lars Tjørnvig
Senior projektleder

Lars@bygtilvaekst.dk
Tlf. 2057 0266

Poul Erik Philipsen
Senior projektleder
/ Byggepladsen venter på dig

Poul@bygtilvaekst.dk
Tlf. 5177 7245

Lasse Lyngholm
Projektkonsulent
/ Byggepladsen venter på dig

Lasse@bygtilvaekst.dk
Tlf. 2139 8037

Martin Bang Madsen
Projektkonsulent
/ Byggepladsen venter på dig

Martin@bygtilvaekst.dk
Tlf. 2179 4318

Mikkel West
Kommunikationsansvarlig

Mikkel@bygtilvaekst.dk
Tlf. 2826 2018

CVR : 35999361
EAN : 5798006617487

Tovholdere

Odense Tarek Maoued
tasma@odense.dk
5146 4566

Svendborg: Laila Jensen  laila.jensen@svendborg.dk
2179 4667

Nyborg: Torben Nielsen
ton@nyborg.dk
2035 9495

Nordfyn: Martin Hjælre Lindby
mlindb@nordfynskommune.dk
2139 2863

Assens: Lone Sestrup Lundgaard
loslu@assens.dk
5155 6154

Faaborg-Midtfyn: Gitte Skibelund Langeberg glang@fmk.dk
7253 7303

Ærø: Morten Beck
mbe@aeroekommune.dk
6352 5680

Faktaark om byggebranchen